Pracownia plastyczna


Formą rehabilitacji, wykorzystującą terapeutyczne wartości pracy i twórczości artystycznej jest terapia zajęciowa na pracowni plastycznej. Zajęcia te pozwalają na satysfakcję z posiadanych umiejętności, jak również nabywanie nowych, celem pełniejszej samorealizacji siebie, pomimo istniejących trudności i ograniczeń.
Podczas zajęć uczestnicy rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię i kreatywność. Uczą się spędzania czasu wolnego w sposób twórczy. W efekcie powstają m. in. rysunki, obrazy na szkle, kartki okolicznościowe, kompozycje przestrzenne itp.
Uczestnicy rozwijają zdolności plastyczne poprzez:
• malarstwo;
• zdobnictwo i dekoratorstwo.
Ergoterapia:
• dziewiarstwo i roboty na drutach;
• hafciarstwo;
• ogrodnictwo.
Krawiectwo:
• szycie rzeczy użytkowych;
• reperacja odzieży własnej uczestników.
Praca grupowa opierająca się na łączeniu różnych umiejętności poszczególnych uczestników podczas realizowania jednego tematu zajęć np. kartki okolicznościowe, stroiki świąteczne, kwiaty z bibuły i krepiny, woreczki zapachowe, witraże na szkle, stojaki na karteczki, kolorowe podkładki chroniące do kawiarni, skrzyneczki i butelki zdobione techniką decoupage.
Pracownia plastyczna wyposażona jest w podstawowe materiały pozwalające na rozwijanie wśród uczestników zdolności i umiejętności plastycznych np.: farby, pędzle, papiery ozdobne, kredki, pastele suche i olejne i wiele innych. Posiadamy również w pracowni 3 maszyny do szycia, overlock, które wykorzystywane są do reperacji odzieży a także druty, szydełka, nici , mulinę, rozwijające umiejętności dziergania na drutach i szydełku oraz doskonalenia umiejętności haftu krzyżykowego.
Opiekunem pracowni jest terapeutka Małgorzata Kaczmarczyk

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow