Pracownia techniczna


W pracowni technicznej głównym materiałem, na którym pracujemy jest drewno i jego pochodne. Tniemy, szlifujemy, malujemy, uczymy się drobnych napraw, które można wykorzystać później w pracach domowych. Naszymi wytworami są m.in. szafki, elementy dekoracji ogrodowych, ramki, podstawki, stelaże do prac przestrzennych i inne. Uczestnicy nabywają umiejętności posługiwania się narzędziami ręcznymi, urządzeniami elektrycznymi typu szlifierka, wiertarka, wyrzynarka, wypalarka, które są przeznaczone do obróbki drewna i materiałów drewnopodobnych, sznurka i skóry.
W pracy wykorzystujemy techniki:
• decoupage- technika ozdabiania przedmiotów wyciętymi wzorami z papieru lub serwetki;
• florystyka- układanie różnych kompozycji z roślin suszonych lub świeżych;
• mozaika – wyklejanie kawałkami płytek ceramicznych obrazów, doniczek, pudełek, podkładek;
• origami – sztuka składania papieru w różne postacie lub przedmioty.
Wykonujemy wiele różnorodnych prac stolarskich i naprawczych. Uczestnicy zajęć wykonują szereg przedmiotów i prac użytkowych i ozdobnych. Udział w zajęciach na pracowni technicznej ma na celu osiągnięcie przez uczestników jak największą samodzielność i zaradność, które przydają się w życiu codziennym.
Opiekunem pracowni jest terapeutka Marzena Michoń

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow