Hala Widowiskowo-Sportowa w Mielcu – 25.04.2024r.

Dzień zwiedzania nowej hali sportowo-widowiskowej w naszym mieście był dniem wyczekanym pełnym entuzjazmu i radości. Nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć nowoczesny obiekt, który powstał w miejscu legendarnej Hangar Areny przy ulicy Solskiego. Nowa hala sportowo-widowiskowa to odpowiedź na potrzeby mieszkańców w obszarze sportu, rekreacji i kultury.

W programie było zwiedzanie hali sportowej, poznanie jej historii oraz niektórych planów związanych z jej przyszłością. Hala jest wyposażona w nowoczesny basen, który umożliwia zarówno rekreacyjne pływanie, jak i treningi sportowe. To doskonałe miejsce dla miłośników wodnych atrakcji. Boiska sportowe przeznaczone dla różnych dyscyplin, takich jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna halowa. To doskonałe miejsce na organizację meczów, zawodów sportowych, imprez masowych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Odwiedziliśmy stoisko mieleckiego klubu sportowego oraz mieliśmy okazję podpatrywać sportowców w trakcie treningu i codziennych zajęć. Sale fitness i siłownia zachęcają swoim wyposażeniem do aktywności. Kawiarnie i punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść posiłek lub napić się kawy. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy będą chcieli odpocząć po treningu lub meczu. Obiekt został zaprojektowany z myślą o łatwym dostępie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim czy z balkonikiem. Szerokie korytarze, windy i podjazdy umożliwiają swobodne poruszanie się. Toalety również przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami. Mają odpowiednie uchwyty, przestrzeń na manewry i praktyczne udogodnienia. Miejsca siedzące na trybunach także przewidziano dla osób z trudnościami w poruszaniu się oraz ich opiekunów. Są to miejsca z bardzo dobrym widokiem na płytę/ arenę. Podczas większych wydarzeń, hala zatrudnia asystentów i wolontariuszy, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami w poruszaniu się i korzystaniu z udogodnień. Nowa hala sportowo-widowiskowa w Mielcu jest przyjazna dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich możliwości ruchowych/ fizycznych.

Architektura hali łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność. Obiekt posiada duże przeszklone przestrzenie, które zapewniają naturalne światło oraz widoki na piękny, zielony otaczający go teren.

cww trust seal