Wystawa rzeźb Pawła Erazmusa w SCK Mielec – 13.06.2014r.

dniu 13 czerwca uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu wybrali się do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Czerwcowa oferta wystawiennicza pozwoliła im obejrzeć wspaniałą ekspozycję rzeźb krakowskiego artysty Pawła Erazmusa.

Szczególną uwagę podopiecznych mieleckiego ŚDS przykuła fantazja i kreatywność autora oraz różnorodność tematyczna prezentowanych prac. Każda z nich była symboliczna, nieoczywista i skłaniająca do poszukiwań. Niezwykłe, niekonwencjonalne, wykonane z ogromną precyzją rzeźby wzbudziły ciekawość. Niektóre z nich przypominały postacie z baśni, inne bohaterów filmów science-fiction. Wyobraźnia pana Pawła Erazmusa nie zna granic i śmiało łamie wszelkie istniejące konwencje. Jego wystawa potrafi przenieść w ciekawy i głęboki świat artysty. Cechuje go niepospolity, indywidualny styl, pełen symboli i ekspresji. Wystawa zrobiła olbrzymie wrażenie.

Zwiedzanie wystaw w mieleckim SCK to forma aktywności i rekreacji, która umożliwia uczestnikom ŚDS Mielec poszukiwanie i rozwijanie własnych zainteresowań. Uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta rozwijają swoją świadomość oraz poznają dorobek kultury i sztuki.

Podopieczni ŚDS Mielec sami interesują się plastyką i chętnie podglądają kunszt utalentowanych twórców. Uczą się dostrzegać piękno na własny sposób.

cww trust seal