Wycieczka do Wadowic – 03.10.2017r.

Podopieczni Naszego Domu wzięli udział w wycieczce do Wadowic – miasta, w którym urodził się, spędził swoje dzieciństwo i młodość Pielgrzym naszych czasów – św. Jan Paweł II. W dniu wyjazdu pogoda, pomimo niekorzystnych prognoz była sprzyjająca. Pozwoliło to na miłe i wartościowe spędzenie czasu, m.in. odwiedzenie Bazyliki Ofiarowania NMP. W kościele tym znajdują się pamiątki wizyt z okresu pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy ŚDS Mielec mieli czas na refleksję i modlitwę w tejże świątyni.

Pięknie prezentujący się po rewitalizacji rynek w Wadowicach zachęcał do spaceru. Czas wolny upłyną więc na zwiedzaniu, zakupie pamiątek oraz na degustacji słynnych, wadowickich kremówek. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II znajdującego się w jego rodzinnym domu, a sąsiadującego z kościołem. Wizyta w tym miejscu zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji przypominające etapy życia i działalności Ojca Świętego, można było poznać Wadowice z początku XX w., zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła do 18-ego roku życia. Obejrzeć ekspozycje poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, miłośnika sportu. Muzeum jest bardzo nowoczesne, multimedialne i każdy znajdzie tam coś interesującego. Po muzeum zwiedzających z Mielca oprowadzał przewodnik, ubogacając i poszerzając ich wiedzę na temat osoby i życia Ojca Świętego. Dzień zakończył wspólny, wyśmienity obiad w restauracji, znajdującej się również na wadowickim rynku.

Podobała mi się atmosfera w czasie wycieczki, ponieważ dobry humor i uśmiech towarzyszył każdemu z nas. To był dla nas bardzo ważny wyjazd- dodaje uczestniczka Naszego Domu Wracaliśmy do Mielca w radosnych nastrojach, wdzięczni za wspaniale zorganizowany wyjazd oraz troskliwą opiekę terapeutów.

Wycieczka był częścią procesu terapeutycznego w ramach integracji społecznej uczestników środowiskowego domu i stanowiła jedną z form treningu umiejętności społecznych oraz treningu umiejętności spędzania czasu wolnego. Pozwoliła podopiecznym placówki na  poznanie piękna naszego kraju, jego historii oraz zabytków.

cww trust seal