Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie – 07.11.2018r.

W Nowej Dębie działa jedyne na świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Zabraliśmy tam naszych podopiecznych aby pokazać im fabrykę i zapoznać z procesem powstawania ozdób choinkowych.
Pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwialiśmy setki unikatowych ozdób. Wszystkie są niepowtarzalne za sprawą wzorów wykonywanych ręcznie z największą precyzją. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię z ich ręcznym malowaniem. Dużą atrakcją dla naszych uczestników była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Efekty swojej pracy, po wysuszeniu zabrali do domu. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach.

Muzeum bombki to magiczne miejsce, które pozwoliło nam przenieść się do bajkowej krainy. Można je zwiedzać przez cały rok, ale oczywiście najprzyjemniej zajrzeć tu w okolicy Świąt Bożego Narodzenia.

Na koniec naszej wizyty zrobiliśmy zdjęcie przy ogromnej choince mieniącej się światełkami i ozdobionej niezliczoną ilością błyszczących ozdób przypominającą, że już niedługo choinki zagoszczą w naszych domach.

« z 2 »
cww trust seal