Wycieczka do Łańcuta – 04.07.2019r.

Podopiecznych naszego Domu zabraliśmy się na wycieczkę do Łańcuta. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle bogatej kolekcji pojazdów konnych. Po wysłuchaniu barwnych opowieści i ciekawostek przewodniczki udaliśmy się  zwiedzać pałac. Obejrzeliśmy Wielką Sień oraz  Salę pod Stropem. Później udaliśmy się, by zobaczyć salony i prywatne sypialnie. Zdobione intarsjami podłogi zamkowe zobowiązują do noszenia kapci ochronnych. Wszystkie wnętrza zachwycały przepychem zdobień i przestronnością. Pałac jest prawdziwą perłą architektury. Zachwyca stylem i bogactwem wnętrza. Należy do najznamienitszych tego typu budowli w Europie.

Zobaczyliśmy następnie teatr dworski, pokój chiński, a na koniec przepiękną, olbrzymią salę balową z ogromnymi kryształowymi żyrandolami. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Oddzielny kompleks stanowią stajnia i wozownia, w której zgromadzono pokaźną, bo liczącą aż 80 eksponatów, kolekcje pojazdów konnych.

Zauroczyła nas także storczykarnia, zachwycająca różnymi okazami tych kwiatów. Znajduje się na terenie parku, w niewielkiej odległości od Zamku.

Wycieczka do Łańcuta miała na celu uwolnienie uczestników ŚDS Mielec od codziennego stresu, ciekawe i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sprzyjała udoskonalaniu umiejętności społecznych, komunikacyjnych, współpracy w grupie i samoobsługi.

Wyjazd zakończył pyszny obiad w pięknym Hotelu Łańcut.

« z 3 »
cww trust seal