VII Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim – 28.01.2014r.

Ponad 240 osób z środowiskowych domów pomocy społecznej z województwa podkarpackiego wzięło udział w VII Integracyjnym Przeglądzie Kolęd i Jasełek w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. 18-tego stycznia 2014 roku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu oraz pozostałych placówek mogli się spotkać i zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością.
Celem przeglądu jest integracja osób niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego oraz budowanie trwałych elementów systemu oparcia społecznego dla tego środowiska. Corocznie organizowane przedsięwzięcie to cenna inicjatywa pozwalająca na zaprezentowanie przez osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną swoich dokonań i osiągnięć artystycznych. Spotkania te pomagają w przełamywaniu barier i stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, a także wzmacniają poczucia własnej wartości uczestników ośrodków pomocowych.
ŚDS Mielec reprezentowali:
Irena B., Zbyszek K., Waldemar Ć., Tomasz K., Marcin M. oraz Adam P.
Wspaniałym występom nie było końca, a każdy artysta został doceniony. Wszystkie placówki, których reprezentanci pojawili się na scenie otrzymały pamiątkową statuetkę anioła, dyplom oraz słodką niespodziankę.

cww trust seal