SPOTKANIE INTEGRACYJNE – Zaczernie 15.09.2011r.

Z prawdziwą przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie skierowane do nas przez kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zaczerniu Panią Zofię Meisner. Piękna pogoda oraz program spotkania spowodowały, że nasi uczestnicy wspaniale się bawili, odpoczęli, poznali nowych kolegów. Chętnie brali udział w licznych zabawach i konkursach. Degustowali przygotowane wypieki i smakołyki z grilla.
Na takich wyjazdach najlepiej możemy zaobserwować efekty naszej codziennej pracy. Widzimy coraz większą samodzielność naszych podopiecznych, ich zaradność i to jak bardzo się starają pokonać własne słabości. Niesamowite jest kiedy sprawniejsi opiekują się słabszymi. Kiedy nie muszą, ale czują taką potrzebę. Tego rodzaju spotkania sprzyjają integracji i przełamywaniu barier w kontaktach społecznych dzielących osoby o różnym stopniu sprawności.
Czas w Zaczerniu upłynął nam szybko, a to za sprawą bardzo miłej atmosfery, jaką stworzyli nam gospodarze. Był to wspaniały wyjazd. Nasi uczestnicy zawarli wiele nowych znajomości i sympatii, które na pewno pozostaną w ich pamięci.

cww trust seal