Rozstrzygnięcie Konkursu Filmowego ŚDS- ów w Spiach – 14.06.2018r.

14 czerwca 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie IV  konkursu filmowego środowiskowych domów samopomocy zorganizowanego przez ŚDS w Spiach. Tematem tej edycji konkursu były seriale polskie. Wzięło w nim udział około 40 placówek z całego województwa podkarpackiego. Aktorzy, podopieczni domów z Podkarpacia, przyznali, że ta niecodzienna forma terapii pomogła im się otworzyć i odkryć w sobie zdolności aktorskie, nowy potencjał. Grę przed kamerą traktowali także jako dobrą zabawę.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy odkrywać talenty aktorskie naszych uczestników oraz rozwijać ich zainteresowania w zakresie filmoterapii. Na konkurs przygotowaliśmy fragment serialu  „Alternatywy4” w nowatorskim wykonaniu, za które zostaliśmy wyróżnieni. Nasi aktorzy to: Roman – gospodarz domu, Łukasz- dzielnicowy Parys, Michał – docent Furman. Wspólne kręcenie filmiku było dla nas świetną zabawą, ale podeszliśmy do konkursu bardzo profesjonalnie i z dużym oddaniem.  Było wiele komicznych sytuacji, a z naszych twarzy nie znikał uśmiech. Mamy nadzieję, że dzięki tej filmowej przygodzie, będziemy rozwijać swoje pasje związane z filmem.

Na galę zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich zespołów realizujących filmy. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć filmy, które otrzymały punktowane miejsca, te które dostały wyróżnienie, jak i  fragmenty wszystkich innych zgłoszonych do konkursu.

Prezentowane filmy były bardzo różnorodne a każdy wnosił coś nowego i ciekawego. W zakresie filmoterapii i teatroterapii widać ogromne postępy uczestników i taka forma terapii przynosi pożądane efekty w zakresie pokonywania własnych słabości, walki z nieśmiałością, akceptacji swojej sytuacji zdrowotnej, poczucia sprawczości, doskonalenia swoich umiejętności oraz realizacji pasji i zainteresowań.

Wyróżnienie w IV- tym Konkursie Filmowym ŚDS- ów w Spiach 

 

 

cww trust seal