Rekreacyjne treningi piłki siatkowej – (czwartek, hala sportowa MOSiR)

Gra w siatkówkę wymaga cierpliwości, uporu i intuicji, a te umiejętności przychodzą wraz z ćwiczeniami, doświadczeniem. Na treningach nasi uczestnicy uczą się walczyć inteligentnie, agresywnie, z pasją i z wolą walki o każdą piłkę. Każde spotkanie wypełnione praktycznymi wskazówkami jest jak osobisty trening, przeznaczony, by pomóc poszczególnym zawodnikom i całemu zespołowi doskonalić swoje umiejętności. W ten sposób nasi zawodnicy kształtują odporność psychiczną, która przydaje się na boisku, a także i poza nim. Regularnie przeprowadzane podczas treningów ćwiczenia koncentrują się na pracy nóg, wypracowaniu kontroli nad piłką, odbioru piłki po zagrywce i ataku przeciwnika. Siatkówka daje naszym podopiecznym wiele radości i satysfakcji a wspaniała atmosfera jest niezbędnym elementem udanego treningu.
Warto zaznaczyć, iż mamy spore sukcesy w tej dziedzinie. Drużyna reprezentująca ŚDS Mielec na TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY W STRZYŻÓWIE zdobyła złoty medal w latach 2006 i 2007 oraz medal srebrny w roku 2005 i 2008. W wyjazdach na turnieje towarzyszył nam dyrektor mieleckiego MOPS-u pan Zdzisław Czajka, który jest wielkim miłośnikiem piłki siatkowej i wspierał nas swoją aktywną postawą.
Obecnie dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mielcu nasi uczestnicy korzystają z hali przeznaczonej do gry w piłkę siatkową cały rok.

cww trust seal