Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu – 18.01.2024r.

Nasz ośrodkowy zespół muzyczny wystąpił w Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mielcu. Nasi podopieczni zabrali pensjonariuszy mieleckiej placówki w poświąteczną podróż muzyczną. W brzmieniu kolęd i pastorałek stworzyli atmosferę, która nie tylko dotknęła serca, ale także przeniosła słuchaczy do miejsca pełnego wspomnień i wzruszeń.

Muzyka jest wspólnym dobrem i każdy bez względu na wiek, sytuację życiową ma prawo do korzystania z jej dobroczynnego wpływu. Wspomnienia, które generuje i emocje jakie wyzwala, są dla odbiorców prawdziwe, żywe i niesłychanie potrzebne.

Kontakt z muzyką na żywo i możliwość fizycznego udziału w wydarzeniu jest nośnikiem spokoju, lepszego samopoczucia. Może stać się również inspiracją dla pensjonariuszy DPS do powrotu do własnych talentów lub odnowienia relacji z muzyką.

Wspólne muzykowanie, śpiewanie, rozmowy z naszymi uczestnikami ma dobroczynny i często terapeutyczny wpływ na osoby starsze. Takie działania wzmacniają więzi społeczne, ożywiają relacje międzypokoleniowe i tworzą nową wartość. Takie zajęcia są dobrym przykładem pobudzenia w naszych podopiecznych empatii i otwartości na potrzeby innych oraz docierania do osób, które tego bardzo potrzebują.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mielcu za gościnę, za ciepłe przyjęcie naszego występu i wspólnie spędzony czas.

cww trust seal