IV WOJEWÓDZKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SANOK 2019 – 16.05.2019r

N

asi uczestnicy wzięli udział w IV Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych – Sanok 2019. W dniu 16 maja 2019 r. Hala Widowiskowo – Sportowa ARENA SANOK stała się miejscem zmagań olimpijskich dla 85 placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Imprezę zainaugurowała ceremonia zapalenia znicza olimpijskiego oraz odegranie hymnu państwowego i złożenie przysięgi przez zawodników, sędziów oraz wolontariuszy. Każda drużyna biorąca udział w imprezie miała przydzielonego wolontariusza, który opiekował się nią od momentu przyjazdu do zakończenia imprezy. Nasz Dom na zawodach reprezentowali Urszula, Kasia, Roman, Marcin i Stanisław.

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej. rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny. Symbolicznym zakończeniem Olimpiady było wręczenie odznaczeń i upominków dla wszystkich uczestników sportowych zmagań.

Ten sportowy dzień obfitował w wiele pozytywnych emocji. Wydarzenie to było częścią tegorocznych obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

cww trust seal