GRUDZIEŃ w Naszym Domu

GRUDZIEŃ 2021

 

Mikołajki – 6/7 grudnia 2021r.

Z roku na roku w Naszym Domu utrzymuje się piękna, mikołajkowa tradycja. Kolejny raz zabraliśmy naszych podopiecznych na seans filmowy do kina „Galaktyka”.  Tym razem obejrzeliśmy niezwykle wzruszający obraz pt. „Wilk, lew i ja”. Twórcom filmu udało się jak najpiękniej pokazać przyjaźń między tytułowymi zwierzętami oraz ich opiekunką. Sceny z lwem oraz wilkiem były piękne, dostarczyły nam pozytywnych, ciepłych emocji. Film przemyca refleksje, głównie na temat sposobu traktowania zwierząt, ale nie czyni tego w sposób nachalnie moralizatorski.

W ośrodku świętowaliśmy „na słodko”, rozpieszczając się słodyczami i obdarowując się nimi wzajemnie.

 

 

 

 

Wyjazd do Tarnowa- 08.12.2021r.

W ramach dodatkowych środków pozyskanych z programu “Za życiem” zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wyjazd do Tarnowa. Zabraliśmy uczestników naszego Domu do sklepu plastycznego. Kontynuacją prowadzonych treningów gospodarowania własnymi środkami finansowymi była pomoc w wyborze materiałów plastycznych przeznaczonych na zajęcia terapeutyczne na pracowniach plastycznej i ogólnotechnicznej. Był także czas na wizytę w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu oraz pyszny obiad.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekazanie darów rzeczowych dla pracowni gospodarstwa domowego –  17.12.2021r.

Młodzież i opiekunowie Koła PCK  prężnie działającego przy Szkole Podstawowej im. W. Jasińskiego w Gawłuszowicach przekazali dary rzeczowe, które zostaną przeznaczone dla pracowni
gospodarstwa domowego i wykorzystane w ramach treningu kulinarnego.

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej ŚDS – Tarnobrzeg 21.12.2021r.

Z uwagi na sytuację epidemiczną  XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego odbył się w formie wirtualnej.

Nasz zespół muzyczny w składzie Katarzyna, Irena, Marcin, Adam, Andrzej i  Zbigniew, pod okiem pana Przemysława, przygotował i przesłał materiał na konkurs.

Udział w przeglądzie wzięło aż 47 placówek, w tym 16 uczestników Konkursu Literackiego. Wszyscy z równie wspaniałym potencjałem, porcją talentu i zaangażowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekazanie życzeń i stroików – Rzeszów 27.12.2021r.

Kierownik Naszego Domu z reprezentacją uczestników przekazał życzenia i stroiki świąteczne w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie a także w sejmiku wojewódzkim na ręce Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego.

cww trust seal