Muzeum Teatru Polskiego Radia – 21.06.2022r.

Pod koniec czerwca wybraliśmy się do Baranowa Sandomierskiego. Tym razem nie zwiedzaliśmy już kilkukrotnie odwiedzanego zamku a jego otoczenie. Na terenie zabytkowego, zamkowego parku napotkaliśmy dwa pomniki przyrody: klon zwyczajny w wieku 116 lat i obwodzie 290 cm oraz tulipanowiec amerykański w wieku 120 lat i obwodzie 300 cm.

Główną atrakcją naszej wycieczki było sąsiadujące z zamkiem Muzeum Teatru Polskiego Radia. Prawdopodobnie jedyna na świecie placówka muzealnicza poświęcona słuchowiskom teatru radiowego. „Muzeum Teatru Polskiego Radia – Muzeum Słów i Głosów” powstało z inicjatywy Janusza Kukuły (Dyrektora i Głównego Reżysera Teatru Polskiego Radia) i Wojciecha Ramusa (Prezesa Zarządu Fundacji Teatr Wyobraźni). Plan naszego zwiedzania objął wystawy stałe, seans filmu o pracy teatru polskiego radia oraz mini warsztaty w studio nagrań, gdzie zapoznaliśmy się ze sprzętem na jakim pracowali twórcy słuchowisk.

Wycieczka była tym milsza, że towarzyszyły nam Wiceprezydent Mielca – pani Adriana Miłoś oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – pani Agata Ćwięka.

Wordpress snowstorm powered by nksnow