Spotkanie Integracyjne z ŚDS Wola Raniżowska – 06.02.2020r.

Do naszego Domu tym razem zaprosiliśmy uczestników i kadrę z Woli Raniżowskiej. Była to świetna okazja do wspólnego wyjścia na wystawę “Moniuszko w ilustracjach” do mieleckiego SCK. Ubiegły rok był Rokiem Moniuszkowskim i obfitował w ciekawe wydarzenia związane z życiem i twórczością kompozytora. Prezentowana wystawa była drugą z tego cyklu jaką udało nam się odwiedzić. W Galerii ESCEK zaprezentowano prace wybitnych artystów, laureatów nagród, twórców znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”. Prace polskich ilustratorów nawiązywały zarówno do znanych, jak i mniej znanych utworów Moniuszki, m.in. do „Halki”, Strasznego dworu”, Hrabiny”, Verbum Nobile, a także do pieśni, kantat i uwertur kompozytora.

Kolejną atrakcją spotkania integracyjnego była wspólna wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK. Zwiedziliśmy cały budynek, poznaliśmy aktualną ofertę biblioteki a także obejrzeliśmy wystawę prezentowaną w galerii. Gmach mieleckiej biblioteki zachwycił naszych gości nie mniej niż nas.

W ośrodku świętując trwający karnawał ugościliśmy ŚDS z Woli Raniżowskiej pysznym obiadem, wspólnymi śpiewami, zabawą i tańcem.

 

Wordpress snowstorm powered by nksnow