XV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Tarnobrzegu – 11.09.2019r.

W Tarnobrzegu odbył jubileuszowy XV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tegorocznej edycji wzięły udział  48 placówki z całego Podkarpacia. Z uczestnikami domów spotkała się wojewoda pani Ewa Leniart, która objęła przegląd honorowym patronatem. Udział  w przeglądzie to promocja sztuki osób niepełnosprawnych w wielu jej wymiarach, teatr, poezja, piosenka i taniec. To okazja do integracji naszego środowiska, a także przełamanie krzywdzących stereotypów na jego temat.

Nasz Dom reprezentował zespół w składzie: Katarzyna, Urszula, Stanisław, Marcin, Romek. Przedstawili piękną autorską kompozycje, do której tekst stworzyła m.in. Kasia. Naszym uczestnikom towarzyszyła trema, ale gdy usłyszeli gromkie brawa ze szczęściem na twarzach i ogromną satysfakcją opuszczali scenę.

Oprócz występów artystycznych wzięliśmy udział w wystawie prac plastycznych, która tradycyjnie towarzyszy imprezie.

Podziwialiśmy występy innych placówek-popisy wokalne, kabaretowe, bajki, tańce, a także prace plastyczne, z których wiele nas zainspirowało. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, statuetki i upominki.

Wordpress snowstorm powered by nksnow