Rekreacja na Pływalni “Delfin” w Połańcu – 10.07.2019r.

W ramach programu “Za życiem” zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wyjazd do Połańca, na Pływalnię “Delfin”. Celem wyjazdu było stworzenie naszym podopiecznym warunków do pokonywania własnych słabości, akceptacja niedoskonałości, a w konsekwencji osiągnięcie coraz większej wiary we własne siły i możliwości. Była to także okazja do poznanie połanieckiego akwenu. Pierwszą część zajęć stanowiło zapoznanie z zasadami panującymi na tym obiekcie a następnie oswojenie uczestników z wodą tak, aby przebywanie w tym środowisku sprawiało im przyjemność. Kolejnym etapem pobytu na basenie było osiągnięcie w wodzie coraz większej niezależności, swobody oraz nauka nowych umiejętności.
Relaks w wodzie zalecany jest dla wszystkich bez względu na wiek i istnieje niewiele przeciwwskazań co do jego stosowania. Leżąc na łóżkach wodnych nasi uczestnicy mogli odzyskać wewnętrzną harmonię, wyciszyć się i zrelaksować. Korzystali także z biczy wodnych, które wpływają stabilizująco na układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii. Przebywając w basenie nasi podopieczni mogli zdrowo zmęczyć się fizycznie, odciążyć stawy, poczuć klimat rwącej rzeki czy skorzystać z jacuzzi.

Dzięki zajęciom na basenie uczestnicy poprawiają swoją kondycję fizyczną i sprawność całego organizmu. Ćwiczenia w wodzie niwelują deficyty ruchowe i poprawiają koordynację. Dobroczynnie wpływają na liczne funkcje zdrowotne i życiowe.

Podsumowaniem wyjazdu był smaczny obiad.

Wordpress snowstorm powered by nksnow