Rozstrzygnięcie Konkursu Filmowego – Gala w Dzikowcu – 04.06.2019r.

U

czestnicy naszego Domu już po raz drugi wzięli udział w konkursie filmowym i gali finałowej konkursu w Dzikowcu. Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach. Tematem V edycji  była “Książka na wielkim ekranie”. W plebiscycie udział wzięło około 40 placówek z całego Podkarpacia.

Celem konkursu jest popularyzacja idei integracji osób niepełnosprawnych poprzez promowanie i nagradzanie ich twórczości. Prezentowanie działalności środowiskowych domów oraz zachęcanie uczestników tych placówek do rozwijania zainteresowań filmem.

Na konkurs przygotowaliśmy krótkometrażowy filmik pt. „Lekcja historii” oparty na fabule powieści “Krzyżacy”. Nasi aktorzy to: Barbara, Marcin, Katarzyna, Stanisław, Wojciech i Bartosz. Wspólna praca nad filmem była dla naszym podopiecznych okazją do rozwijania kreatywności i ujawnienia talentu aktorskiego oraz czerpania radości z twórczych działań.

Prezentowane filmy były bardzo różnorodne a każdy z nich ciekawy i oryginalny. Jury ponownie doceniło produkcję ŚDS z Dynowa, a także wyróżniło kilka równie twórczych zespołów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Warto podkreślić staranność z jaką gala została przygotowana. Od czerwonego dywanu i fanfar poprzez świetne, zabawne  prowadzenie gali, do ogromnej troski gospodarzy aby każdy uczestnik czuł się doceniony i wyjątkowy. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy gospodarzom za przemiłe spotkanie.

 

Wordpress snowstorm powered by nksnow