Wyjście na cmentarz – 05.11.2025r.

Zgodnie z coroczną tradycją i potrzebą serca nasi podopieczni odwiedzili groby bliskich zmarłych. W prostych, szczerych gestach pielęgnowania wspomnień o bliskich zapalili znicze. Początek listopada to taki czas, w którym wszystko trochę zwalnia, nawet myśli. Czas, w którym ból rozstania zastępuje ciepłe i czułe wspomnienie. To również chwile spokoju, wdzięczności i tych wszystkich „kocham”, których nie zdążyliśmy powiedzieć. Tęsknota jest podatkiem od naprawdę ważnych relacji w naszym życiu. Nie patologizujmy smutku i żałoby. Nie bójmy się ich dojrzale przeżywać. Są podobnie jak trudności i kryzysy naturalnie wpisane w nasze życie. Żałoba, smutek po ważnych relacjach to nie słabość a przejaw wrażliwości i zdolności do...

Seans filmowy „Chopin, Chopin! – 04.11.2025r.

Listopad otworzyliśmy seansem biograficznego filmu “Chopin, Chopin!”. To wspólne wyjście stało się okazją do odkrycia fascynującej opowieści o losach jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Film zabrał naszych podpieczonych w podróż przez życie Fryderyka Chopina, ukazując jego geniusz artystyczny i wewnętrzne rozterki. Wzruszająca to opowieść o tęsknocie za ojczyzną, a także fascynująca podróż w świat romantycznej muzyki. Była to nie tylko lekcja historii, ale także refleksja nad siłą muzyki jako uniwersalnego języka emocji.  Nasi podopieczni ćwiczyli zachowania w przestrzeni publicznej, co wspiera ich samodzielność i pewność siebie w codziennych sytuacjach.  Kontakt z kulturą i sztuką rozwija wrażliwość estetyczną oraz poszerza horyzonty,...