„Kapliczki podkarpackie” IV Konkurs Fotograficzny Środowiskowych Domów Samopomocy z Podkarpacia – 24.10.2012r.

W dniu 24.10.2012r. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie IV Konkursu Fotograficznego organizowanego przy współpracy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Kapliczki podkarpackie”. Na konkurs spłynęło niemal 50 prac z dwudziestu ośrodków wsparcia: Bliznego, Brzozowa, Cieszanowa, Dębicy, Dynowa, Jelna, Kolbuszowej, Leska, Nowej Wsi, Pruchnika, Ropczyc, Sieniawy, Strzyżowa, Tarnobrzegu, Tyczyna, Ustrzyk Dolnych, Zagórza, Mielca, Baranowa Sandomierskiego i Przeworska.

W ocenie jury większość fotografii została wykonana na wysokim poziomie artystycznym. Pierwsze miejsce przyznano Teresie Burzyńskiej z Dynowa, drugi laur otrzymał Czesław Korczak reprezentujący ŚDS w Tarnobrzegu, miejsce trzecie dostał Paweł Bielak z Ropczyc. Jury ponadto wyróżniło dwójkę autorów: Jacka Zarychtę z ŚDS w Dębicy oraz Alicję Gajdek z placówki w Tyczynie. Nagrody laureatom wręczali Jerzy Gągała, wiceburmistrz miasta i Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty fotograficzne prowadzone przez Beatę Kwiatek. Podczas kilkugodzinnych zajęć podopieczni  domów samopomocy uczyli się techniki i sposobów fotografowania pod profesjonalnym okiem.

Organizatorzy konkursu okazali się niezrównanym gospodarzem, który potrafi zapewnić wspaniałą atmosferę. Spotkanie było niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczestników. Dowiodło po raz kolejny, że istnieje wśród nich duża potrzeba dzielenia się talentem i pracą.

cww trust seal