Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – 21.05.2019r.

K

ażdego roku środowisko osób z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza mieszkańców Mielca do udziału w niezwykłym wydarzeniu. Mowa tu o Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem wydarzenia jest przybliżenie społeczeństwu świata osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także zwrócenie uwagi na bariery, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia.

21 maja uczestnicy święta zebrali się przed Urzędem Miejskim, gdzie nastąpiło otwarcie Dnia Godności i symboliczne przekazanie klucza do miasta. W tym ważnym geście zamknięty jest szacunek i uznanie praw osób z niepełnosprawnością. Następnie kolorowy pochód wyruszył spod Urzędu Miejskiego pod Samorządowe Centrum Kultury, gdzie wypuszczane są baloniki. 

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej mieleckiego SCK. Na deskach jego sceny gościom zaprezentowali się podopieczni mieleckich placówek pomocowych.  Nasz Dom reprezentował zespół w składzie Barbara, Katarzyna, Katarzyna i Marcin. Wystąpili w finale i jak zwykle rozgrzali publiczność, która nagrodziła ich owacją.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow