Hipoterapia i warsztaty fotografii w Roleski Ranch – 14.11.2018r.

Hipoterapia jest uważana za bardzo uniwersalną formę terapii, rehabilitację wieloprofilową. Polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę ruchową, sensoryczną a także emocjonalną i społeczną.

Chcąc zarazić naszych podopiecznych miłością do koni, a jednocześnie zmobilizować do pokonania własnych lęków i słabości udaliśmy się do Ośrodka Jeździeckiego ROLESKI Ranch w Starych Żukowicach.

Wpierw nasi podopieczni obejrzeli obiekt i zapoznali się z obowiązkami jego pracowników a następnie podziwiali profesjonalny trening jeźdźców.  Jednak najwięcej emocji i radości naszym podopiecznym sprawiła przejażdżka na koniu pod opieką instruktora jazdy konnej. Ćwiczyli równowagę, koordynację i pozostałe, ważne czynności motoryczne. Konie szybko zyskały zaufanie i przyjaźń naszych uczestników. Kontakt z tymi pięknymi zwierzętami przyniósł ukojenie i szczerą radość, oderwał od codziennych trosk. Powstała wspaniała, terapeutyczna więź, która dała poczucie obopólnej, bezwarunkowej akceptacji i sympatii. Uczestnicy odpoczęli, zrelaksowali się na łonie natury, co pozwoliło na regenerację sił fizycznych jak i psychicznych.

Wyjazd do Starych Żukowic umożliwił nam połączenie hipoterapii z fotografią. Dzięki temu nasi uczestnicy mogli doskonalić umiejętność posługiwania się aparatem fotograficznym, a także pełniej dostrzec piękno otaczającego nas świata przyrody.

« 1 z 2 »
Wordpress snowstorm powered by nksnow