XII Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy w Ustrzykach Dolnych – 19.06.2018r.

We wtorek, 19 czerwca w Zespole Basenów Delfin w Ustrzykach Dolnych odbyły się XII Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy. Na zawody, zorganizowane przez ustrzycki ŚDS, przyjechali przedstawiciele placówek z terenu całego województwa podkarpackiego. Celem zawodów jest upowszechnianie sportu osób niepełnosprawnych, zapobieganie wykluczeniu społecznemu a także integracja środowiska osób niepełnosprawnych.
Zawodnicy zmagali się w konkurencjach: bieg w wodzie, „poławiacze pereł” (konkurencja polegająca na przepłynięciu dystansu pięciu metrów i wydobyciu z dna basenu kółka imitującego perłę), zjazd basenową rurą na czas, 25 m stylem dowolnym, sztafeta 3 x 25 m. Nasi uczestnicy również wzięli udział w zawodach. ŚDS Mielec reprezentowali: Roman, Bartosz i Wiesław. Pracowali nad swoją kondycją, korzystając z zajęć na pływalni MOSiR w Mielcu.
Roman zdobył dwa złote medale w konkurencjach: 25m stylem dowolnym oraz „poławiacze pereł”. Jesteśmy z Niego bardzo dumni. Solidnie przygotował się do tych zawodów.
Po zakończeniu konkurencji wszyscy udali się na obiad, po którym odbyło się uroczyste przekazanie pucharów, medali i dyplomów.Imprezy sportowe są ważnym elementem terapii osób niepełnosprawnych ponieważ pozwalają zaspokoić potrzebę zdrowej rywalizacji i wzmacniają poczucie własnej wartości. Ponadto przełamują stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych co pomaga w zmniejszaniu dystansu z jakim podchodzi do nich społeczeństwo.

Wordpress snowstorm powered by nksnow