IV Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek – Baranów Sandomierski 27.01.2011r.

O

Spotkanie to miało na celu przede wszystkim integrację uczestników ŚDS z całego Podkarpacia a także ukazanie piękna twórczości osób niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nim 14 zespołów. Na deskach Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury wystąpili uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Sieniawy, Jelnej, Kolbuszowej, Mielca, Gorzyc, Radomyśla nad Sanem, Dębicy, Stalowej Woli, Nowej Dęby i Tarnobrzega, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim.

Organizatorzy mieli na względzie podtrzymywanie i kultywowanie chrześcijańskiej i narodowej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, aktywizację twórczą, promowanie aktywności osób niepełnosprawnych oraz wymianę ich artystycznych doświadczeń.

Nasz ośrodek reprezentowali:
Irena, Anna, Marcin, Roman oraz Ryszard pod opieką pani Beaty Wróbel i pana Przemysława Pawłowskiego.

Program artystyczny został tak przygotowany, aby mogły się zaprezentować poszczególne utalentowane osoby, ale również cała widownia miała okazję włączyć się do śpiewu kolęd i razem z wykonawcami przenieść się w świąteczny klimat. Ciekawe aranżacje i tradycyjne formy sceniczne sprawdziły się i tym razem. Wiele radości sprawili widzom wszyscy wykonawcy.

Po zakończeniu części artystycznej zgromadzeni udali się na wspólny posiłek. Obiad spożywany wspólnie z gospodarzami oraz wszystkimi zaproszonymi gośćmi był bardzo smaczny.

Przeglądy są dla naszych uczestników okazją do pokazania efektów pracy i ogromnego wysiłku, jaki włożyli w przygotowanie programu artystycznego. Dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi bardzo szczególną okazję do zaprezentowania ich talentu.

Wordpress snowstorm powered by nksnow